Eugert Lazaj, 37 vjeç u gjet i vd ekur mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij brenda një kompleksi shumë të njohur vilash në zonën e Farkës. Lazaj, 37 vjeç, i skeduar edhe më herët në regjistrat e policisë së Shtetit për përfshirje në tr afikun e dr ogës, është pronari i kompleksit “Adorions Palace”, në autostradën Tiranë Durrës.

Policia e Shtetit raportoi thatë ngjarjen duke thënë vetëm se i riu u gjet në shtëpi, dhe se ngjarja dyshohet se është vetëvr asje. “Më datë 30.07.2020, rreth orës 07:00, në fshatin Farkë, në banesë, dys hohet se është vetëvr arë me a rmë zj arri shtetasi E.L., 37 vjeç. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, ishte ky njoftimi i Policisë.

Por të dhëna kontradiktore vijnë nga mediat dhe burimet alternative të informacionit. Faxweb.al teksa raportoi lajmin mëngjesin e sotëm shkruante se i riu “kishte pl agë të shumta në trup”,.
Ndërkaq në redaksinë tonë ka mbërritur një tjetër version për ngjarjen, (ende i pakonfirmuar nga redaksia). Ne kontaktuam edhe zyrtarisht me Policinë e Shtetit por deri në momentin e publikimit të artikullit nuk kemi marrë asnjë përgjigjie shteruese.

Mediat online si Newsbomb.al, 360 gradë.al e të tjera shkruajnë se bëhet fjalë për një vr asje. Çfarë ndodhi me Pronarin e Adorions? Presim njoftimin e PSH.

(Dosja.al)

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP