Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me diell në të gjithë territorin e vendit tonë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale do të regjistrohen në vendet e ulëta 35°C, ndërsa ato minimale në vendet malore 15°C.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 24 / 34°C

në vendet e ulëta: 21 / 35°C

në vendet malore: 15 / 31°C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP