Gjendja në Maqedoninë e Veriut vijon të jetë e rënduar nga Covid-19.

Një 24-vjeçare është shënuar si viktima më e re që ndërron jetë nga koronavirusi.
Bëhet me dije se ajo ishte nga Tetova dhe ndodhej në kurim në Klinikën Infektive në Shkup ku dhe ka vdekur teksa në 24 orët e fundit Tetova mban numrin më të lartë të viktimave, 4 nga 8 në total.

Po ashtu vijon të jetë i lartë numri i të infektuarve, 199 në 24 orët e fundit, prej të cilëve 90 në Shkup.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP