Drejtuesja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP Silva Bino, ka thënë mbrëmjen e sotme se në dy javët në vijim pritet rritje e numrit të të infektuarëve.

Në emisionin e Eni Vasilit, Bino u shpreh se numrat e këtyre ditëve janë personat e infektuar në muajin maji dhe sipas saj të infektuarit e qershorit do të shihen në korrik.

Advertisements

“Shifrat e larta që kemi këto kohë janë të infektuarit e muajti maj. Infektimet e qershorit do ti shikojmë në korrik. Këto dy javë presim një rritje të numrit të infektuarve. U bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat”- tha Silva Bin

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements