Situata vijon të jetë e rënduar në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve 10 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar kështu numrin e përgjithshëm të vik timave në 442.

Advertisements

Sakaq, janë konfirmuar 137 raste të reja me Covid-19.

Numri më i madh i rasteve të reja është regjistruar në Shkup-64 raste, Shtip-19 raste si dhe në Strugë 14 raste. Qytetet tjera kanë më pak se 10 të infektuar.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 442 persona e kanë humbur betejën me koronavirusin, ndërsa janë regjistruar në total 9547.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP