Bashkimi Europian ka prenotuar plot 300 milion doza të vaksinës potenciale ndaj koronavirusit.

Autoritetet e BE-së bënë me dise se është arritur marrëveshja me gjigantin farmaceutik francez, Sanofi për rezervimin e 300 milion dozave.

Marrëveshja e negociuar nga Komisioni Evropian do t’iu mundësojë 27 vendeve anëtare të BE-së që ta blejnë vakësinën, pas vërtetimit të saj.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP