Këngëtari i njohur kosovar Mozzik ka uruar festën e Kurban Bajramit në një mënyrë shumë origjinale.

Me një qingj në krah majë malit, ai uron të gjithë besimtarët myslimanë dhe thotë se nuk pret mysafir, as nuk do shkoj gjëkundi.

Kjo për shkak të situatës së rënduar në Kosovë si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

“EID MUBARAK

Urime Kurban Bajrami !

Zoti ju dhashtë shëndetin e gjitha të mirat juve e familjes suaj , unë sot nuk po pres mysafir , as nuk po shkoj mysafir , as nuk po vizitoj gjyshërit , po rri shtëpi shkaku i virusit.

Po sot edhe në shtëpi me qëndru e kemi albumin ” MozzArt ” me ndëgju LINK IN BIO”, shkruan ai krahas postimit.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP