Një aksi dent i rëndë rrugor ka ndodhur në Shkodër.

Mësohet se rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj, saktësisht në vendin e quajtur Ura e Bardhajve, drejtuesi i mjetit, tip Alfa Romeo, ka humbur kontrollin duke u përpl asur me një mur.

Si pasojë ka dë mtuar dy shtetas në trotuar, të cilët janë L. H. 28 vjeçe, që ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Shkodër, si dhe është dë mtuar shtetasi D. K. 42 vjeç, i cili po merr mjekim në Spitalin Rajonal Shkodër.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të aksid entit si dhe po punohet për kapjen e drejtuesit të mjetit, që është larguar nga vendi ngjarjes./tch

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP