Qeni i parë që rezultoi pozitiv me Covid-19 në SHBA, ka humbur bet ejën me virusin.

Ai kishte shfaqur probleme me frymëmarrjen në në mes të muajit prilli, bën me dije National Geographic.

Buddy, ‘shepherd-i’ gjerman 7-vjeçar ka shfaqur shenjat e para të Covid, pasi u infektua pronari i tij Robert Mahoney.

Dy veterinerë që nuk ishin pjesë e trajtimit të tij, por që shqyrtuan të dhënat mjekësore të Buddy, thanë që qeni me siguri kishte edhe kancer. Ende është e paqartë nga se ndërroi jetë, por sigurisht Covid i ka dhënë goditjen e fundit.

Për 6 muajt e ardhshëm, Buddy nisi që të humbasë peshë dhe të bëhej gjithnjë e më letargjik. Kjo bëri që pronarët e tij të alarmoheshin.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP