Një fëmijë 8-vjeçar u v ra dje në Alabama në një supermarket ku disa persona hapën zjarr me a rmë.

“Për fat të keq, një fëmijë tetë vjeçar u v ra më herët sot. (Ne) do të punojmë pa u lodhur për t’i sjellë personat përgjegjës para drejtësisë. Hetimi vazhdon,” njoftoi në Tëeeter Departamenti i Policisë së Hoover.

Advertisements

Më parë, nënkoloneli i policisë së Hoover, Keith Czeskleba tha se katër persona ishin dërguar në spital, por ai nuk kishte detaje në lidhje me kushtet e tyreshëndetësore.

Policia nuk e di se çfarë ka ndodhur saktësisht apo sa armë janë të përfshirë, tha Czeskleba. Hetuesit po mbledhin prova fizike dhe intervistojnë dëshmitarët.

“Ne jemi të zemëruar nga incidenti tragjik, i pakuptimtë që ndodhi në qendrën tonë tregtare këtë pasdite,” thanë zyrtarët e qendrës në faqen e tyre në Facebook.
Qendra u evakuua dhe skena është e sigurt, tha Czeskleba. Zyrtarët e supermarketit thanë se qendra do të mbyllet të shtunën.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP