Humbin jetën 2 pacientë të tjerë në spitalin Infektiv. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se vi ktimat janë një 76-vjeçar dhe një 59 -vjeçar nga Kruja. Ky i fundit ditën e enjte ishte shtruar në spital Infektiv. Nuk dihet ende nëse pacientët vua nin nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

Ndërkohë javët e fundit është rritur ndjeshëm numri i vi ktimave dhe të inf ektuarve. Ditën e djeshme humbën jetën 3 pacientë tek Infektivi, mes tyre një mjek. Po kështu u konfirmuan 71 raste të reja. Harta u zgjeruaa në 16 qytete të tjera. Aktualisht në spitalin inf ektiv po marrin mjekim 87 pacientë, 9 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë. Numri i të shëruarve ka shkuar në 1702.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP