Është zbardhur dëshmia e njërit prej të arr estuarve për vr asjen mak abre të të riut Florian Lamçe, në orët e para të mëngjesit të djeshëm, në Elbasan.

Zbardhet dëshmia e Sokol Sanxhaktari, që u arr estua një ditë më parë, si njëri prej autorëve të kr imit. Ai ka deklaruar se vi ktimën e ka shok dhe se dje kanë pirë shumë pije, ndërsa shton se pas një de bati nuk e kujton pse janë kon fliktuar.

“Florin e kam shok. U takuam pasdite dhe kemi qene ne disa lokale. Ne darke u ulem me Ardianon dhe me Florianin tek lokal piazza dhe kemi pire shume pije te ndryshme. Nuk e kujtoj as si nisi debati dhe as pse me qe lloi dhe e qe llova. Jam i sho kuar. Nuk e di si ka ndodhur. Ne jemi miq”, mësohet të ketë thënë ai.

Sipas policisë, kon flikti ka nisur për motive të dobëta, ndërsa ata ishin në gjendje të de hur.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP