Në 24 orët e fundit në SHBA janë regjistruar 991 viktima nga koronavirusi, duke e çuar në 132,056 numrin e përgjithshëm të të vdekurëve në vend që prej fillimit të shpërthimit.
SHBA- Amerika është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku numri i të infektuarve dhe të vdekurve rritet dita ditës.

Në 24 orët e fundit në SHBA janë regjistruar 991 viktima nga koronavirusi, duke e çuar në 132,056 numrin e përgjithshëm të të vdekurëve në vend që prej fillimit të shpërthimit.

Advertisements

Ndërkohë sipas të dhënave së fundmi janë regjistruar 64,771 raste të reja nga sëmundja vdejerurëse dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 3,047,671 persona.
Sipas të dhënave që nga fillimi i pandemisë e deri më tani kanë fituar betejën nga Covid-19 1,426,613 pacientë ndërsa në gjendje të rëndë për jetën ndodhen 15,664 të tjerë.

Burimi:.cdc.gov

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP