Publikohen për herë të parë pamje të rralla të planetit Mars në cilësinë 4K.

Fotografitë janë shkrepur nga tre rover-at e NASA, Opportunity, Spirit dhe Curiosity në disa nga vendet më interesante të planetit të kuq.

Rreth 3.8 miliard vite më parë besohet se sipërfaqja e Marsit ishte e mbuluar me ujë.

Pamjet me rezolucion të lartë janë një mozaik i dhjetra fotografive të dërguara në Tokë. Sot vetëm një rover i NASA vijon të jetë funksional.

Ndiqni videon:

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP