Gazetari Klodian Tomorri me anën e një statusi në facebook ka ironizuar qeverinë Rama për efiçencën e saj në gjetjen e rasteve të reja pozitive me Covid-19.

Sipas gazetarit Italia e cila kryen 60000 teste në ditë identifikon rreth 200 raste pozitive ndërsa qeveria jonë me 200 teste të kryera ka një efiçencë prej 50% ku zbulohen 100 raste pozitive.

Postimi i plotë: Ne ankohemi kot se qeveria jone shperdoron parane publike. Italia me 60 mije teste ne dite mezi gjen 200 te infektuar me virus. Rama me 200 teste gjen 100 te infektuar. Snaiper, snaiper me hit rate 50 per qind. Kesaj i thone eficence ne shpenzimin e parase publike.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP