Një aksident i rëndë i ka marrë jetën një emigranti shqiptar në Mezzina të Italisë.

Mediat italiane raportojnë se në aksident u përfshinë një kamionçinë dhe një furgon pasagjerësh. Nga përpl asja e fortë mes tyre humbi jetën 53-vjeçari shqiptar Kujtim Farruku.

Aksidenti ndodhi pasditen e djeshme, ndërsa shqiptari kishte mbetur i pla gosur rëndë. Ai u dërgua me urgj encë në spital përmes helikopterit.

Por gjatë ditës së sotme, gjendja shëndetësore e 53-vjeçarit u përkeqësua ndjeshëm dhe për fat të keq ndërroi jetë.

Mediat italiane shkruajnë se disa vite më parë, Kujtim Farruku kishte humbur në aksident djalin e tij 20-vjeçar.

Ndërkohë, karabinierët kanë nisur hetimet për të zbardhur shkaqet e këtij aksidenti të rëndë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP