12 viktima janë regjistruar brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërkohë janë identifikuar 132 raste të reja me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit prej 868 testimeve të realizuara, ku u evidentuan rastet në fjalë.

-Shkup 57

-Kumanovë 10

-Dibër 1

-Shtip 13

-Prilep 7

-Tetovë 19

-Strugë 3

-Veles 4

-Manastir 1

-Ohër 5

-Kavadar 1

-Gostivar 6

-Probishtip 2

-Shën Nikollë 2

-Resnje 1

Po ashtu mësohet se 112 pacientë i janë shtuar listës së personave të shëruar, ndërsa të infektuar aktiv me COVID-19 janë 2484.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP