Një shp ërthim i fortë ka ndodhur rreth orës 03:30 të mëngjesit të sotëm në Tiranë.

Sipas burimeve, lokalit “Jujo” në rrugën “Dëshmorët e 4 shkurtit” i është vendosur lëndë pla sëse.

Lokali ndodhet në katin e parë të një pallati, ndërkohë që shpë rthimi ka alarmuar banorët, por fatmirësisht dëmet janë vetëm materiale.

Policia ndodhet në vendngjarje për të hetuar rreth këtij shpërthimi në lokalin në pronësi të A.K.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 11.06.2020, rreth orës 03.30 të mengjësit, në lokalin në pronësi të shtetasit A.K., në rrugën “Deshmoret e 4 shkurtit” ka shpë rthyer një sasi e dyshuar si lëndë plasese.

Si pasojë e shp ërthimit nuk ka asnjë të shtetas të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP