Sot priten reshje, në përgjithësi, të dobëta në shumicen e qarqeve. Reshjet mund të shoqërohen edhe me rrufe.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale do të shënohën në vendet e ulëta në vlerën 34°C, ndërsa ajo minimale në vendet malore 14°C.

Advertisements

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 32°C

Advertisements

në vendet e ulëta: 19 / 34°C

në vendet malore: 14 / 30°C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri në mesatare.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP