Spanja regjistroi gjatë 24 orëve të fundit 164 të vdèkur si pasojë e koronavirusit të ri, shifra ditore më e ulët që prej rreth shtatë javësh në këtë vend që ka filluar lehtësimin gradual të kufizimit.

Sipas shifrave të publikuara sot nga Ministria e Shëndetësisë, numri total i të vdèkurve si pasojë e COVID-19 ka arritur tashmë në 25 264, duke e bërë Spanjën vendin e katërt në botë më të prekur pas SHBA-së, Italisë dhe Britanisë së Madhe.

Numri i të vdèkurve të regjistruar gjatë 24 orëve të fundit është më i ulëti që prej 18 marsit, kur u regjistruan 107 të vdèkur.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP