Një lajm i mirë vjen dhe nga Kosova, ku brenda 24 orëve është shënuar vetëm një rast pozitiv me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se u kryen 221 teste për sëmundjen Covid-19.

“Rasti pozitiv është rast kontakti nga: komuna e Rahovecit 1 rast (sipas vendbanimit: 1 rast Rahovec)”, është thënë në njoftim. Ndërkohë, 15 persona mësohet se janë shëruar nga koronavirusi.

Kujtojmë se edhe sot në vendin tonë u shënua 1 rast pozitiv me COVID-19.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP