Ditën e djeshme, Dosja.al publikoi se terr.oristi i arr estuar në Shqipëri, Komron Zukhurov kishte për qëllim që të vr iste pronarin e “Gulf”, Albano Alikon. Burime të Dosja.al bënë me dije se ai do të paguhej 40 mijë euro nga azerët për të eli mimuar Alikon, për arsye që ende nuk dihen,

Por kjo nuk është hera e parë që azerët përmenden në Shqipëri për raste të tilla. Hera e fundit ka qënë shumë vite më parë, gjatë vr asjes së bankierit Artan Santo. Ata dyshoheshin si po rositësit e at entatit ndaj tij në qendër të Tiranës, por për ngjarjen nuk ka asnjë të arr estuar.

Artan Santo u v ra në 26 qershor të vitit 2014 përpara zyrës së tij të punës në ish-bllok, në një nga rrugët më të frekuentuara të kryeqytetit.

Pak çaste pasi kryen kr imin e rëndë, ate ntatorët e Santos u larguan me një motoçikletë, ndërkohë Policia edhe shoqëroi dhe mori në pyetje mbi 200 persona, ende pas më shumë se 6 vitesh nuk ka asnjë të ak uzuar për vr asjen e 58-vjeçarit.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP