Janë publikuar shifrat e fundit përsa i përket afektimeve nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 338 viktíma, duke e çuar në 36.042 numrin total të jetëve të humbura. Me 2615 rastet e reja, numri total i të prekurve në vendin ishullor ka shkuar në 250.908.

Shteti më problematik në Britani është anglia, me kryeqendër Londrën. Në Angli kanë humbur jetën shumë persona në shtëpitë e kujdesit të të moshuarve.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP