Dita e sotme pritet të karakterizohet nga mot me rshje të dobëta në pjesën më të madhë të territorit.

Sipas Unstitutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në qarqet Berat, Korçë dhe Gjirokastër, reshjet do të shoqërohen nga shtrëngata,

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 24°C

në vendet e ulëta: 12 / 26°C

në vendet malore: 7 / 17 °C

ERA

Era) pritet të fryjë e lehtë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP