Një video e publikuara në rrjetet sociale tregon se si disa efektivë policia kanë ushtruar dhu në mbi disa qytetarë dhe gazetarë. Në videon e publikuar nga faqja e Facebook, me emrin “Lolita”, dëgjohet në sfond se si disa persona ulër asin dhe bërtasin me njëri-tjetrin.

Sipas faqes në fjalë dhe përshkrimeve të vëna krah videos, bëhet fjalë për disa efektivë policie që kanë dh unuar gazetarët dhe qytetarët gjatë natës së shmebjes së Teatrit Kombëtar.

Madje, efektivët ankohen edhe për faktin se njerëzit që kanë dalë aty dhe gazetarët i kanë lënë pa gjumë.

Pjesë nga biseda në video:

Policët: Fute, fute, fute, ku do e fusni….

Gazetari: Një sekond mor burë, fshini videot, media

Polici: Të q*fsha mediat tëndë

Polici: Futu, futu , futu, prangat mor prangat, vëri prangat aty

Gazetari: Jemi media të thashë ore

Polici: Vëri prangat, lidhe me një dorë, lidhe qenin…

Gazetari: Po ja more, t’i fshi unë videot direkt

Polici: Jojo, fare

Polici: Na lanë pa gjumë këta motër1*ra….

Polici: O Gëzim, po pse s’more nja dy a tre apo s;kishte më…

Polici: Po s’ka vend, ku ka më vend

Polici: Po në bagazh o burrë…

Polici: Po hajt, mos u mërzit se ka makina plot.

Në komisariat: Mos ja hiq prangat, as telefonin mos ja jep…

Polici: Po jo more çfarë prangash, asnjë lloj prange nuk hiqet, ec aty…

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP