Pas Bundesligës, La Ligës dhe remier League, duket se edhe Seria A ka zgjedhur datën përfundimtare kur do rinisë kampionati.

Sipas raportimeve nga Italia, ekipet do të zbresin përfundimisht në fushën e lojësë datën 13 qershor.

Pas shumë debateve të mëdha në lidhje me rifillimin dhe mënyrën sesi do të procedohet në rast se një futbollist del i infektuar, fati i sezonit aktual ka marrë një drejtim tashmë.

Stërvitjet individuale filluan që më 3 maj, ato në grup pritet të nisin në datën 18 maj, ndërsa sezoni në datë 13 qershor.

Gjithsesi vendimi për karantinën e gjithë ekipit në rast të një lojtari të infektuar mbetet në fuqi dhe kjo mund të sjellë një situatë kaotike për kampionatin del i infektuar.

E rëndësishme është që gjithë tifozët e ekipeve të Serisë A, e kanë tashmë një datë kur do ulen para TV për të parë futbollin e Serisë A, pasi normalisht ndeshjet do luhen pa tifozë dhe me stadiume të mbyllura.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP