Vijon rritja e rasteve të reja e të infektuarve me koronavirus në botë. Ndërsa shifrat më të larta të infeksionit janë regjistruar në SHBA, Spanjë, Itali, Francë, Rusi dhe në Mbretërinë e Bashkuar.

Sipas Worldmeters, në 24 orët e fundit numri total i të infektuarve me koronavirus në mbarë botën ka shkuar në 4,101,889 persona.

Ndërsa numri i të v dekurve ka shkuar në 280,443. Një rritje e ndjeshme nga një ditë më parë.

Ndërsa për fat të mirë, i lartë është edhe numri i personave që kanë fituar betejën me pandeminë në botë, 1,441,815 njerëz janë shëruar prej saj.

Kujtojmë se SHBA vijon të jetë vendi më i goditur nga koronavirus me numrin më të lartë të personave të infektuar.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP