Një aeroplan me 99 persona në bord është përplasur.

Avioni raportohet të jetë i ‘Pakistan International Airlines’ dhe është rrëzuar në një zonë rezidenciale në Karachi, Pakistan.

Avioni A320 u rrëzua në zonën Model Colony ndërsa përpiqej që të ulej në aeroportin e Karachi-t.

Nuk dihet ende fati i personave po besohet që viktimat të jenë të shumta.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP