Ditën e sotme në Maliq është arrestuar një 38-vjeçar, i cili akûzohet se ka abûzûar me vajzën e tij të mitur. Por 38-vjeçari nuk e ka herën e parë që shkon në Polici. Në vitin 2017 ai u arrèstua pasi dyshohej se ishte autori i një vjedhjeje në fshatin Vloçisht.

Në atë kohë R.M.(identiteti i të cilit dihet nga Dosja.al por për arsye etike nuk publikohet) denònconte dhûnën e ushtruar nga një efektiv dhe pretendonte se ishte kushëri me Eduard Shalsin, ministër i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes.

R.M. iu thoshte policëve se do t’i hidhte në gjyq dhe se kishte djalë tezeje ministrin Eduard Shalsi.

Ndërsa sot, po i njëjti person është akûzûar nga vajza 18-vjeçare, e cila jetonte me të ëmën tek gjyshja në Korçë, pasi prindërit e saj ishin në proces divorci. 18-vjeçarja ka regjistruar të gjithë bisedën me të atin, i cili i kërkonte që të kryenin marrèdhènie sèksûale.

Në rrëfimin e saj në Polici, ajo ka treguar se ngàcmìmet ndodhinin prej vitesh, në rastet kur i ati konsumonte alkòol.

Sot në Maliq ka ndodhur në ngjajre e rëndë, kur një 37-vjeçar akûzohet se nga ngàcmûar sèksûalisht vajzën e tij. Ai është vënë në prànga, ndërsa mësohet se ka qenë 18-vjeçarja që ka denòncuar të atin. Ajo ka thënë në Polici se babai e ngàcmonte dhe ka dorëzuar dhe një bisedë audio të kryer me të./dosja

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP