Kryeministri Rama ka bërë me dije lirimin e masave për 3 javët në vijim. Taksitë do lejohen për shërbimin ndërqytetas. Nga 11 maji të gjithë të riatdhesuarit do vetëkarantinohen në banesë

Nga 11 maji do mjetet do lëvizin pa autorizim brenda qarqeve. Taksitë do udhëtojnë me dy pasagjerë anëtarë të një familje.

Më poshtë masat e plota të publikuara nga kryeministri Rama/Shqipëriaime 

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP