Fotografi Agim Rama hap arkivat dhe na kthen pas në kohë, fiks 10 vite më parë nga nisja e grevës së urisë së Partisë Socialiste në bulevard, 30 prill -19 maj 2010.

Siç mund ta shikoni, gjatë një dekade personazhet e politikës kanë ndryshuar shumë.

Një pjesë si; Taulant Balla, Damian Gjiknuri, Gramoz Ruçi, Blendi Klosi, Erion Braçe, Vasilika Hysi etj. janë ‘shpërblyer’ për sa.krificën e tyre duke u bërë deputetë e ministra ndërsa pjesa tjetër janë lënë në hije.

Arta Dade, Namik Dokle, Spartak Ngjela, Vangjel Dule, Fatmir Xhafaj, etj, jo vetëm që s’janë më afër Ramës sikurse në këtë foto por janë kthyer në kundërshtarë të tij.

Kujtojmë se opozita e asaj kohe, me në krye Edi Ramën, vinte në qendër të kauzës së saj transparencën e zgjedhjeve parlamentare të 2009-ës, si dhe hapjen e kutive të votimit.

Në 2013-ën Rama erdhi në pushtet dhe prej asaj dite nuk e ka lëshuar më karrigen.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP