Një bilanc tr*gjik raportohet në Greqi, tre shqiptarë kanë hûmbur jetën 24 orët e fundit në shtetin fqinj.

Mediat greke raportojnë se shqiptari ishte gjetur nga fqinjët e tij i larë në gják, ndërsa ata njoftuan policinë dhe ambulancën. Ndonëse ambulanca e dërgoi me urgjèncë drejt spitalit, 65-vjeccari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ka ndërruar jetë.

Advertisements

Aktualisht policia ka dyshime se shqiptari është plágôsur, pasi autorët kanë tentuar të grábïsin banesën e vïktïmës.

Ndërkohë, po dje, humbën jetën edhe dy shqiptarë të tjerë. Njëri prej tyre vûánte dènïmin në bûrgun e Trikallasë, ndërsa humbi jetën teksa po transportohej për në spital.

Ndërsa një 22-vjeçar nga Lezha humbi jetën tr*gjikisht pasi e zuri poshtë traktori duke punuar tokën.

Advertisements

Ndërsa mbrëmë një 65-vjeçar shqiptar është gjetur i pl*gosur rënë në kokë dhe në gjoks në oborrin e banesës së tij në Greqi, ndërsa për pasojë ai ka ndërruar jetë në spitali.Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në Artemida të shtetit helen.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP