Një shqiptar 48-vjeçar humbi jetën këtë mëngjes në një aksìdent në punë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 12 të drekës në Scandicci (Firence).

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, për shkaqe që nuk dihen dhe për të cilat ka nisur një hetìm, punëtori me origjinë shqiptare, ra nga një skelë.

Rrëzìmi nga një lartësi prej 18 metrash, gjatë punës në një kantier ndërtimi në një bllok apartamentesh i ka kushtuar jetën. Emri i tij nuk bëhet i ditur nga mediat italiane.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP