Është gjetur në Athinë trupi i pajetë i një shtetasi shqiptar.

Sipas burimeve policore greke vιktιma është Iirjan Sadikaj nga lagjja Cole e Vlorës. Trupi i vιktιmës është gjetur në lagjen Marusi të Athinës, brenda një barake që ai jetonte.

Besohet se vdekja e tij ka ndodhur që para 1 muaji, por vetëm ditët e fundit banorët e zonës kanë ndjerë aromë të keqe në zonën ku u gjet trupi. Autoritetet greke thonë se ishin në pritje të reagimit të familjarë të vιktιmës, por askush nuk është interesuar, ndaj dhe trupi është dërguar në morgun e Athinës.

Ekspertiza mjeko-ligjore ka zbuluar se shkaqet e vd ekjes kanë qenë natyrale dhe në trupin e vιktιmës nuk ka shenja dh une

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP