Dosja.al zbulon se qytetari që nuk pranoi të bindej sot drejt Policisë së Shtetit, dhe i drejtoi ar mën efektivit të Shqiponjave dy shohet se është Orges Bilbili.

Bilbili njihet si bashkëpunëtori i Laert Haxhiut në vr asjet Lushnjë në 2017 dhe rezulton se është dë nuar me 7 vite e 4 muaj bu rgim për tra fikim lë ndësh na rkotike.

Advertisements

Bashkë me Haxhiun, Orges Bilbili është i dyshuar edhe për ate ntatin, ku u pl agosën Xhulio Shkurti (nipi i Aldo Bares) dhe Sajmo Xhelili.

Telashet për Bilbilin nuk përfundojnë këtu, pasi ai ak uzohet edhe si bashkëpunëtor i pilotit italian Giorgio Riformato, avioni i të cilit, ngeci në bregdetin e Divjakës, teksa po përgatitej për të tra fikuar lë ndë nar kotike nga Shqipëria për në Itali.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP