Spanja ka regjistruar numrin më të vogël të vik timave nga koronavirusi gjatë 24 orëve, duke e krahasuar me dy javët e fundit.

605 të vd ekur u regjistruan në Spanjë, duke e çuar në 15.843 numrin e vik timave nga koronavirusi në këtë shtet.

Advertisements

Ndërkohë është ulur edhe numri i infektimeve të reja, pasi 4576 persona të prekur janë raportuar në 24 orët e fundit, duke e çuar në më shumë se 157.000 numri e të infektuarve.

Ministria e Shëndetësisë spanjolle ka raportuar edhe më shumë se 55 mijë të shëruar.

Ndërkohë në Spanjë është miratuar propozimi që të zgjatet afati i gjendjes së jashtëzakonshme, pasi Spanja është vendi i dytë më i prekur në të gjithë botën.

Advertisements

Spanjollët po vendosen për të paktën dy javë të tjera të një bllokimi të rreptë që vetëm u lejon atyre të shkojnë jashtë për të blerë produkte nga supermarkete dhe farmaci.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP