Të paktë 570 persona kanë humbur jetën brenda 24 orëve të fundit në Itali nga koronavirusi, duke e çuar në 18,849 numrin e përgjithshëm të vi ktimave.
ITALI– Në Itali përgjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 570 v itkima nga koronavirusi, duke e çuar në 18,849 numrin e përgjithshëm të të vd ekurve.

Sipas të dhënave nga Emergjencat Civile, bëhet me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 3951 raste të reja me koronavirus, duke bërë që Italia të numërojë mbi 147 mijë të infektuar.

Advertisements

Ndërkohë lajmi i mirë është se mes 147,577 të infektuarëve janë shëruar totalisht 30,455 pacientë në të gjithë territroin e Italisë.

Ditën e djeshme pati një rritje të numrit të vitimave, ku u shënuan 610 të vdekur por fatmirësisht sot sërish është ulur nurmi i të vd kurve
Burimi: Corriere.it

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP