Një ngjarje e rëndë raportohet se ka ndodhur në Kosovë. E ditur bëhet se Kosova është tronditur nga vr asja e një 22-vjeçari.

Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në Nec të Gjakovës. Sipas informacioneve paraprake për këtë ngjarje të rëndë policia ka arrestuar një person.

Kurse gazeta ‘Sinjali‘ shkruan se 22-vjeçari është vr arë nga daja i tij. Sipas tyre nga burime të sigurta brenda Prokurorisë Themelore të Gjakovës është mësuar se i riu është vr arë nga daja.

I riu nuk ka mund t’i mbijetojë plagëve të marrë dhe në spital ka shkaur pa shenja jete. Në vendin e ngjares janë konfiskuar edhe tri ar më.

Lumni Graishta, Drejtor Rajonal në Policinë e Gjakovës ka thënë:

Rasti është cilësuar si vr asje, një person është arrestuar në cilësinë e të dyshuarit.

Motivet e vr asjes janë ende të paqarta, por dyshohet se sherri që ka çuar në vr asjen e 22-vjeçari ka nisur për një mosmarrëveshje e çastit.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP