Një tërmet me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter ka tron ditur mëngjesin e sotëm qytetin e Korçës.

Tërmeti ka qënë me thellësi 2 km dhe me epiqendër 14 km në jug të Korçës.

Advertisements

Lëkundja është ndjerë dhe ka krijuar panik te qytetarët. Kujtojmë se lëkundje të tilla janë regjistruar për ditë me radhë në qytetin juglindor.

Deri më tani, nuk ka raportime për persona të lënduar apo dëme materiale.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP