Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar numrin më të lartë të viktimave këtë të premte. Sipas të dhënave të fundit të raportuara 980 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

Nga ana tjetër numri i të prekurve ka kaluar 70 mijë pasi u raportuan edhe 5,195 raste të reja.

Advertisements

Aktualisht Mbretëria e Bashkuar ka 70,272 raste me Sars Cov-2, nga të cilat 8,958 kanë ndërruar jetë. /Opinion.al

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP