Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, paralajmëron qytetarët e botës se së afërmi do të zhduket koronavirusi.

Z.Trump bëri një mesazh publik në Twitter sot duke thënë: “Armiku i padukshëm së shpejti do të tërhiqet plotësisht!”.

Advertisements

Ky është padyshim një mesazh shprese për mbarë njerëzimin që është në ankth për virusin e frikshëm që ka pushtuar botën.

Gjithsesi z.Trump nuk e ka shoqëruar këtë deklaratë me asnjë detaj se si do të ndodhë kjo. Për më tepër, z.Trump është i njohur për deklaratat e tij të bujshme, të përsëritura, pa ndonjë fakt realist. Urojmë të mos ndodhë dhe këtë herë.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP