Pandemia e koronavirusit ende nuk ka marrë fund, e ndërsa pacientët në gjendje të rënduar trajtohen intensivisht nga mjekët përkatës. Pra njësitë e kujdesit intensiv janë reparte speciale brenda një spitali që kujdesen për njerëzit që janë shumë të sëmurë.

Ata janë të pajisur me shumë pajisje dhe teknikë monitorimi mjaft teknik që janë trajnuar posaçërisht për këto raste.

Advertisements

Ndërsa pacientët me koronavirus kanë probleme me mushkëritë e tyre, dhe kështu zakonisht pranohen në trajtim intensiv, në mënyrë që të mund të ndihmojnë në frymëmarrje.

Po ashtu dhe kryeministri Boris Johnson vazhdon të trajtohet për koronavirus në kujdes intensiv, korrespodentja shëndetësore e BBC, Laura Foster shpjegon në videon e mëposhtme, se si funksionojnë brenda atyre njësive.(BBC)/Shqipëriaime

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP