Nga Spanja vjen shpresë ku këtë të shtunë 11 prilli, raportohet numri më i ulët i të vde kurve nga koronavirusi prej 3 javësh.

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi mesditën e sotme, se në 24 orët e fundit kanë gjetur veten 510 persona, duke e çuar në një total prej 16.353 të vd ekur, shifra më e ulët e regjistruar që nga 23 marsi.

Advertisements

Ndërkohë një ditë më parë në Spanjë u shënuan 650 të vd ekur.

Numri total i të infektuarve nga koronavirusi shkon në 161.852 ose 4.830 të shtuar në orët e fundit.

Ndërsa numri i të shëruarve ka shkuar në 59.109, +3.441 në 24 orët e fundit.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP