Mjeku Pëllumb Pipero në një lidhje direkte për emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar 7 kategoritë e njerëzve që janë më të rrezikuar nga Koronavirusi.

Edhe pse kurba e infektimeve në vendin tonë po vjen në rënie, mjeku epidemiolog këshilloi sërish për ruajtjen e masave të deritanishme.

Advertisements

Por kush janë 7 kategoritë më të rrezikuara sipas Piperos?

1. Të moshuarit

2. Diabetikët

Advertisements

3. Personat me probleme kardiovaskulare (të zemrës)

4. Personat me probleme me veshkat

5. Duhanpirësit

6. Personat me sëmundje kancerogjene

7. Personat mbipeshë

Deri tani, Shqipëria numëron 416 të prekur me COVID-19 dhe 24 viktima. Pas Tiranës me 199 raste, Shkodra vjen e dyta me 49 të tilla. /A.R, SYRI.net

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP