Ministrja Manastirliu ka konfirmuar një lajm të mirë për Shqipërinë. Përmes një postimi në “Facebook”, tregon ndihmën e SHBA-së për vendin tonë. Po ashtu falenderon dhe ambasadoren Yuri Kim.

Postimi i plotë:

Advertisements

Miku i mirë njihet në ditë të vështira!

Mirënjohëse për ndihmën e popullit mik amerikan për Shqipërinë me mjete të mbrojtjes personale për ekipet mjekësore në vijën e parë të përballjes me #COVID19🙏🏼

Faleminderit Ambasadore Yuri Kim @U.S. Embassy-Tirana

Advertisements

Jemi #bashkë në këtë luftë 🤜#COVID19🤛🇦🇱🇺🇸/Shqipëriaime

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP