Trupi i stërnipit të Robert F Kennedy, 8 vjeç, është gjetur gjashtë ditë pasi pësoi një a ksident me kanoe.
SHBA– Policia e SHBA-së ka gjetur trupin e stërnipit të Robert Fitzgerald Kennedy i cili u raportua i zh dukur një javë më parë. Maeve Kennedy Townsend, 40 vjeç dhe djali i saj, Gideon McKean, 8 vjeç, u zh dukën të premten pasi u zhvendosën në gjirin Chesapeake në Maryland me një kanoe.

Zhytësit e zbuluan trupin e pajetë rreth 4 km në jug të vendbanimit, 25 metra nën ujë. Departamenti i Zjarrit të Qarkut Anne Arundel kishte marrë një telefonatë të enjten e kaluar rreth orës 04:30. duke raportuar se dy njerëz në një kanoe të vogël ishin duke lëvizur në Gjirin e Chesapeake. Kanoa e përmbysur u gjet disa milje larg në rrjedhën e sipërme, por trupat e njerëzve të humbur nuk u gjenden në moment.

Advertisements

Burri, David McKean kishte konfirmuar zh dukjen e gruas dhe të birit në Washington Post gjatë fundjavës. Zonja McKean dhe Gideon ishin bija dhe nipi i ish-Guvernatorit Lejtënant të Maryland Kathleen Kennedy Townsend, e cila nga ana tjetër ishte e bija Robert F Kennedy.


Familja Kennedy është një nga familjet që kanë pasur humbjet më të mëdha ndër vite. Gjithçka ka nisur me at entatin ndaj John F. Kennedy në 1963 dhe Robert F. Kennedy në 1968. Këto ngjarje u pasuan me v dekjen e parakohshme të shumë anëtarëve të tjerë të kësaj familjeje. Madje ekziston një shprehje që quhet ‘ma llkimi i Kennedy’.

Advertisements

Burimi: Mirror

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP