Mjeku Kalo dha se është i shqetësuar se është i shqetësuar se personat e shëndetëshëm do të infektohen nga ata të papërgjegjshmit.
TIRANË– Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo, i ftuar në emisonin “Përballë” ka folur lidhur me situatën e koronavirusit në Shqipëri. Mjeku Kalo dha se është i shqetësuar se është i shqetësuar se personat e shëndetëshëm do të infektohen nga ata të papërgjegjshmit.

“Shqetësimi më i madh që kam tani është që hapja të bëhet gradualisht por sjellja e individëve të papërgjegjshëm do bëjë që me veprimet e tyre ta pësojnë njerëzit e përgjegjshëm”, tha mjeku Kalo.

I pyetur nëse Shqipëria është e përgatitur për një valë të dytë koronavirusi, Kalo u përgjigj pozitivisht pasi sipas tij vendi nuk i ka shfrytëzuar të gjitha kapacitetet. “Jemi, se nuk janë shfrytëzuar strukturat e parapërgatitura nëse shtrihet një gjë e tillë. Rikthimi në shtator, ka diçka që luhatet por në shtator s’ka vetëm Covid nuk është vetëm gripi janë dhe viroza të tjera,”-shtoi mjeku.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP