Deputeti Myslim Murrizi ka shpërthyer në akuza dhe deklarata të forta ndaj Presidentit të Republikës Ilir Meta, në lidhje me dekretimin prej këtij të fundit të ndryshimeve në Kodin Penal, të propozuara nga qeveria për shkak të koronavirusit.

Nëpërmjet një shkrimi në profilin e tij, Murrizi duke iu referuar tubimit të Metës më dy mars thotë se gardiani i Kushtetutës së 2 marsit ia bëri naftën në 22 prill.

“Gardiani i Kushtetutes se 2 marsit i beri naften Kushtetutes me 22 prill. Kur duan te ruajne B ….. e Tyre, bejne sikur ju ulen ne gjunje qytetareve. Sa kalojne lumin ju hipin ne kurriz qytetareve. Kjo eshte fiks ajo thenia popullore qe: Kalova lumin, te q….afsha kalin. Por per hire te se vertetes duhet pranuar qe per militanten e qorruar pas mender liderave, jo per popullin, kjo shprehje duhet ndryshuar. Ne vend te Kalit duhet gomari”, shkruan ndër të tjera Myslim Murrizi.

REAGIMI I PLOTË I DEPUTETIT MYSLIM MURRIZI:

“Gardiani i Kushtetutes se 2 marsit i beri naften Kushtetutes me 22 prill.” Kur duan te ruajne B ….. e Tyre, bejne sikur ju ulen ne gjunje qytetareve. Sa kalojne lumin ju hipin ne kurriz qytetareve. Kjo eshte fiks ajo thenia popullore qe: Kalova lumin, te q….afsha kalin. Por per hire te se vertetes duhet pranuar qe per militanten e qorruar pas mender liderave, jo per popullin, kjo shprehje duhet ndryshuar. Ne vend te Kalit duhet gomari

Po si mund te dekretosh nje kod penal qe eshte ndryshuar pasi kishte mbaruar votimi me kuti o “GARDIAN I KUSHTETUTES”????????

Nuk di si ndjehen minjera DEMOKRAT qe erdhen me date 2 mars ne bulevard per te realizuar nje teke te “ gardianit”???????

Se per keta 4-5 palaço qe degjenerojne njeri tjetrin me liber shpie, me gra motra vellezer feminje e prinder te henen, dhe pajtohen te marten vetem per karriket e tyre per b…. e tyre, per miliona euro te vjedhura se bashku si qen te se njenjtes tufe, nuk ka vend as morali as kanuni as KUSHTETUTA

I bej thirrje” gardianit” qe te pakten te rimbursoj leket e naftes te minjera DEMOKRATEVE qe erdhen ne shesh me date 2 mars, me shpresen se “ gardian Skenderbeu” i beselidhjes se te pa beseve, do te permbyste qeverine e krimit dhe parlamentin ILEGJITIM

Dekreti i sotem eshte njeheresh edhe dekret per legjitimimin e parlamentit ilegjitim

PO TANI SI I BEHET MOR SPURDHJAKE DREJTUES TE OPOZITES?????

APO NGA INATI I GARDIANIT DO BASHKOHENI ME SHEJTANIN????

ISHALLA KA QENE AJO STUDENTJA AFER QE TI KETE MBAJTUR DEKRETIN “ GARDIANIT” KUR KA VENE FIRMEN.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP