Katër pacientë të infektuar me koronavirus në Greqi kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin total të vik timave në 90.

Autoritetet greke bëjnë me dije se nga testimet e kryera gjatë 24 orëve të fundit, kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 edhe 56 persona.

Advertisements

Numri total i personave të prekur nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 2,011.

77 pacientë janë në kujdes intensive, ndërsa 17 të tjerë e kanë lënë kujesin intensive pas përmirësimit të gjendjes shëndetësore.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP