Në Rusi ka ndodhur një ngjarje jo shumë e zakontë, ku një person i dyshuar me Covid-19, ka detyruar mjekët që ta ndjekin me vrap nga pas.

E gjitha kjo skenë është filmuar nga një kamera amatore ndërsa është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale, për shkak ndryshe nga pacientët e tjerë që shtrohen vetë në spital, ky rus nuk pranon të bie në duart e mjekëve që kishin shkuar ta testonin.

Advertisements

Kjo ngjarje është komentuar edhe nga kryetari i qytetit të Arzamas, rajoni i Nizhny Novgorod, Alexander Shchelokov, i cili tha se në pamje janë mjekët e veshur me kostume “anti-murtajës” dhe shihen teksa ndjekin një njeri duke ikur prej tyre: ai duhej të karantinohej për shkak të dyshimit të koronavirusit.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements